• Polecane:

Co powoduje trądzik? I jak z nim walczyć?


Większość z nas jest winna wyciskania czerwonych krostek, które od czasu do czasu pojawiają się na naszej twarzy. Jednak to nie jest najlepszy sposób na pozbycie się ich. Potrzebne jest systematyczna pielęgnacja, zmiana stylu życia i diety. Powinniśmy również zwalczać źródło powstawania trądziku, tylko skąd wiedzieć, co go powoduje?

Według słownika pryszcz to zapalne miejsce na skórze, ale ci, którzy się tym zajmują wiedzą, że jest to coś głębszego. Pryszcz to rodzaj trądziku, który może wystąpić w każdym wieku i o każdej porze. Istnieje kilka czynników, które są za to odpowiedzialne. A zanim spróbujesz się leczyć, musisz zrozumieć, co go powoduje - ponieważ rozpoczęcie leczenia bez wiedzy, co spowodowało ten stan, z pewnością nie przyniesie pożądanych efektów.

Wiele czynników może powodować wypryski lub trądzik. Należą do nich:

- Zatkane pory: Jest to najczęstsza przyczyna powstawania trądziku lub krostek. Gdy pory lub gruczoły łojowe są zablokowane, nie mogą one uwalniać sebum (substancji oleistej, która utrzymuje nawilżenie skóry). Nagromadzenie oleju, martwych komórek skóry i bakterii w tym obszarze powoduje trądzik lub krostę.

- Genetyka: Czasami znajduje się to w genach. Twoje geny określają, jak wrażliwa jest Twoja skóra na wahania hormonalne, ile sebum produkuje i jak reaguje na stany zapalne. Wszystkie te czynniki decydują o tym, jak łatwo rozwijają się pryszcze.

- Hormony: Twój poziom estrogenów i testosteronu są bezpośrednio związane z trądzikiem, dlatego najczęściej zmagają się z nim osoby w okresie dojrzewania oraz kobiety w ciąży, czy menstruacji.

- Stres: Badania pokazują, że stres pogłębia trądzik. Twoje gruczoły łojowe zawierają receptory hormonów stresu. Kiedy jesteś zestresowany, hormony zwiększają produkcję sebum w skórze i powodują trądzik.

- Spożywanie alkoholu: Chociaż alkohol nie powoduje trądziku, z pewnością wpływa na poziom hormonów regulujących trądzik. Badanie wykazało, że alkohol może zwiększyć poziom testosteronu u kobiet. Podnosi on również poziom estradiolu (formy estrogenów), przez co trądzik i wypryski mogą się nasilać.

- Dieta: Chociaż bezpośrednio nie powoduje trądziku, poszczególne produkty (takie jak przetworzona i słodka żywność) mogą pogorszyć jego stan.

Jeśli problemy hormonalne wywołały wypryski lub trądzik, lub jeśli jest on związany z genami, dermatolog może pomóc znaleźć źródło, a następnie zacznie je leczyć. W przypadku, gdy pryszcze są spowodowane kwestiami stylu życia lub innymi czynnikami, to musisz koniecznie zacząć zmieniać dotychczasowy tryb życia. Jednak zanim pojawią się pierwsze efekty minie trochę czasu, a Ty będziesz potrzebować specjalnego wsparcia, aby zakryć wszelkie niedoskonałości. Rozwiązaniem na to może być kosmetyk BlemishBalm dr Shrammek.

Co to za produkt?

Krem BlemishBalm dr Shrammek to niesamowite połączenie kremu pielęgnacyjnego z delikatnym podkładem, który pozwala uzyskać gładką skórę bez efektu maski. Zalecany jest osobom zmagającym się problemami łojotokowymi, skórą wrażliwą i trądzikiem. Nie powoduje podrażnień i nie zatyka porów. Ponadto krem BlemishBalm dr Shrammek delikatnie nawilża i uspokaja cerę. Dzięki swojemu beżowemu odcieniowi może być stosowany jako zamiennik codziennego podkładu. Występuje w kilku wersjach kolorystycznych, przez co każdy może znaleźć produkt dopasowany do swojej karnacji. Kosmetyk BlemishBalm dr Shrammek zyskał uznanie nie tylko wśród kobiet, z chęcią zakupują go również mężczyźni, którym zależy na naturalnym zakryciu leczonych zmian trądzikowych oraz dodatkowej pielęgnacji.