• Polecane:

Jaką lampę do paznokci wybrać? LED, czy UV?


Z technicznego punktu widzenia lampa do paznokci jest urządzeniem prostym. Podstawową konstrukcją urządzenia jest korpus, wewnątrz którego znajdują się specjalne lampy, a na zewnątrz znajduje się deska. Niektóre modele mogą zawierać zegary, wentylatory, powierzchnie luster, panele wysuwne i inne przydatne elementy, ale zasada działania ich nie ulega zmianie. lampa LED - UV

Lampy do manicure mogą być różnej wielkości. Jest to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, skupiając się na preferencjach. Istnieją modele, które służą do suszenia obu rąk w tym samym czasie. Są one większe, ale pozwalają zaoszczędzić więcej czasu. Jeśli nie jesteś zainteresowany profesjonalnym sprzętem i szukasz czegoś do użytku prywatnego, odpowiednie dla Ciebie będą mniejsze i tańsze wersje. Niektóre kobiety chcą, aby lampa do paznokci miała określony kolor. Projekty są zróżnicowane: od białego i metalicznego do czerwonego i jaskrawego różu. Jednak najważniejszy nie jest wygląd, ale funkcje, które wpływają na moc lampy. Po pierwsze, należy zrozumieć podstawową cechę konstrukcji. Istnieją dwa rodzaje lamp: UV i LED. Teraz zastanówmy się szczegółowo nad cechami każdego typu, zaletami i wadami lamp i spróbujmy określić, jaki model może być dla Ciebie odpowiedni.

Lampa do paznokci UV

Najpopularniejszym i najbardziej dostępnym sprzętem do paznokci używanym do długotrwałego manicure są oczywiście różne lampy UV. Główną cechą, niezależnie od marki i producenta, jest moc urządzenia. . Moc urządzenia wpływa na jakość polimeryzacji powłoki i czas, jaki należy poświęcić na suszenie paznokci.

Zalety:

 • Niska cena;
 • Szeroki wybór urządzeń, marek itp. ;
 • Uniwersalność. Lampy UV są używane zarówno przez profesjonalne kosmetyczki, jak i amatorów.

Wady:

 • Okres trwałości lamp świecących. Po pewnym czasie elementy polimeryzujące tracą swoją moc. Z reguły nie wypalają się, po prostu stają się słabsze. W rezultacie, paznokcie nie będą skutecznie suszone, co może pogorszyć jakość manicure.
 • Musisz być ostrożny z lampą UV. Mówimy o składnikach luminescencyjnych. Podczas używania lub utylizacji lamp, należy zachować ostrożność, ponieważ mogą one odparowywać opary rtęci.
 • Istnieje stereotyp, że lampa UV może zaszkodzić zdrowiu, ale badania dowodzą, że to nieprawda. Mimo to niektóre klientki czują się nieprzyjemne pieczenie, kiedy wkładają ręce do lampy UV. Jest to związane z indywidualnymi cechami skóry i niskim poziomem wrażliwości.

Lampa do paznokci LED

Można powiedzieć, że lampa do paznokci LED to innowacyjny sposób na suszenie paznokci. Jakie są więc zalety tego innowacyjnego sprzętu? Lampa manicure działa dzięki specjalnym diodom emitującym światło, ale nie dzięki promieniom UV. Pozwala to nie tylko uczynić ten proces tak bezpiecznym i komfortowym, jak to tylko możliwe, ale również zaoszczędzić Twój czas. Dla porównania: warstwa żelu jest suszona przez 10-30 sekund w lampie LED, ale w lampie UV może to zająć 2-3 minuty.

Zalety:

 • Duża moc i szybki proces suszenia.
 • Promienie LED nie uszkadzają skóry i płytek paznokci.
 • W przypadku mechanicznych pęknięć lampy, nie martw się o potencjalne zagrożenia, ponieważ lampy LED nie zawierają żadnych składników chemicznych takich jak rtęć.
 • Moc świetlna nie pulsuje. W wielu lampach UV ma to negatywny wpływ na wzrok.
 • Diody LED nie tracą swojej mocy. Jeśli niektóre z nich ulegną awarii, nie trzeba naprawiać lampy, ponieważ suszenie diodami LED będzie nadal skuteczne.

Wady:

 • Wysoka cena;
 • Nie wszystkie lakiery nadają się do lamp LED.

Jak widać, wybór jest teraz naprawdę szeroki. Możesz znaleźć lampę, która spełnia wszystkie Twoje wymagania. Wybierając między lampą LED a lampą do paznokci UV, należy skupić się nie tylko na budżecie, ale przede wszystkim na zastosowaniu.