• Polecane:

Jak przebiega depilacja woskiem?


Pogoń za gładką, elastyczną skórą sięga starożytnego Egiptu, gdzie kobiety używały naturalnego wosku pszczelego i żywicy oraz skrawków tkanin do usuwania niechcianych włosów. Od tego czasu metody i produkty do usuwania włosów zmieniają się i ewoluują. Mimo że depilacja woskiem jest nadal bardzo popularna, to wymaga wiedzy, umiejętności i dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych skóry. Wiele osób nie zna podstawowych zasad pielęgnacji przed i po zabiegu woskowania, które mogą mieć niepożądane konsekwencje, takie jak oparzenia, alergie i suchość. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na profesjonalną sesję depilacji woskiem u kosmetyczki, czy też zrobisz to sama w domu, istnieją pewne wytyczne, którymi powinieneś się kierować, jeśli chcesz traktować swoją skórę we właściwy sposób. depilacja woskiem

Przygotowanie

Przed poddaniem się zabiegowi woskowania należy wziąć pod uwagę historię medyczną i aktualny stan zdrowia. Licencjonowani estetycy muszą zapytać o stan zdrowia, przyjmowane leki i procedury estetyczne, które pacjent mógł wykonać przed wizytą w salonie. Istnieją bowiem pewne czynniki zdrowotne, które wymagają podjęcia dodatkowych kroków lub nie pozwalają na depilację woskiem, w tym cukrzyca i żylaki, przyjmowanie leków antytrądzikowych, problemy dermatologiczne, czy wcześniejsze zabiegi kosmetyczne, takie jak m.in. peelingi chemiczne.

Aby depilacja woskiem przyniosła zadowalające rezultaty, przed sesją należy pozwolić włoskom rosnąć do 1-2 cm. Jeśli włoski będą zbyt krótkie, trudno będzie wyrwać je z cebulką, co oznacza, że depilacja nie będzie aż tak skuteczna. Powstrzymaj się również od golenia! Trzymaj się z dala od maszynki do golenia pomiędzy kolejnymi wizytami woskowania, ponieważ w przeciwnym razie zrujnuje to efekty sesji woskowania.

Nawilżaj skórę na co dzień - jest to nie tylko korzystne dla Twojego organizmu, ale również bardzo korzystne dla ogólnego zdrowia. W dniu sesji woskowania resztki balsamu zostaną jednak usunięte za pomocą produktu do depilacji wstępnej. Tego dnia nie musisz stosować więc kremu nawilżającego.

Pielęgnacja po zabiegu

Depilacja woskiem powoduje delikatny ból oraz zaczerwienienie, dlatego warto zastosować po zabiegu odpowiednią pielęgnację, która poprawi wygląd skóry. Koniecznie użyj balsamu po depilacji, który usunie wszelkie pozostałości po wosku oraz ukoi naruszony obszar. W ciągu następnych 24 godzin utrzymuj skórę w czystości oraz staraj się nie eksponować jej na promienie słoneczne, oraz ciepło. Opalanie może spowodować oparzenia, na których skutek powstaną przebarwienia i blizny.

Również zimny kompres to świetny sposób na zmniejszenie zaczerwienienia i bólu po woskowaniu. Użyj zimnej wody, mleka bądź schłodzonej wody różanej. Można stosować także żele z kojącymi składnikami, takimi jak ogórek, aloes lub okłady z lodu.

Dzięki tym radom depilacja woskiem będzie skuteczna, bezpieczna i prosta, zwłaszcza jeśli dobrze zadbasz o swoją skórę przed i po zabiegu usuwania włosków.