• Polecane:

Depilacja bezpaskowa


Wiosna i lato tuż, tuż, więc nadszedł czas, aby odpowiednio zadbać o swoje nogi i usunąć z nich zbędne owłosienie. Krótkie szorty i sukienki wymagają przecież idealnie gładkich nóg. Jaka metodę wybrać, aby pozbyć się niechcianych włosków? Poza laserową depilacją, największą popularnością cieszy się depilacja woskiem. W porównaniu z pierwszą metodą usuwanie owłosienia woskiem jest znacznie tańsze, szczególnie wtedy, gdy robisz to w domu.

Depilacja woskiem pozwala skutecznie pozbyć się włosków z łydek, ud, pach, okolic bikini i miejsc intymnych na cztery do nawet sześciu tygodni. Jednak jest to metoda dosyć bolesna i nie każdy jest w stanie się jej podjąć. Dla takich osób świetnym rozwiązaniem jest wosk do depilacji bezpaskowej, który można nałożyć samodzielnie w domu lub w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Wosk do depilacji bezpaskowej nakłada się bez zastosowania specjalnych pasków. Wystarczy szpatułka, którą równomiernie należy rozprowadzić produkt. Po nałożeniu wosk przywiera do włosków, a nie do skóry, jak jest w przypadku depilacji paskowej. Ta metoda przeznaczona jest przede wszystkim dla osób słabo odpornych na ból, a także dla tych, których skóra jest bardzo wrażliwa. Jednak stosować może ją każdy.

Wosk do depilacji bezpaskowej przed aplikacją należy podgrzać do odpowiedniej temperatury. Ważne jest, aby przestrzegać zasad zawartych w instrukcji, ponieważ zbyt gorący produkt może poważnie oparzyć skórę. Specjaliści zalecają stosować wosk do depilacji bezpaskowej głównie w mniejszych partiach ciała jak pachy, bądź twarz. Zabieg ten nie powoduje tak mocnego zaczerwienienia, jakie pojawia się przy depilacji paskowej.

Depilacja bezpaskowa, mimo że jest dość nowoczesną metodą usuwania owłosienia z ciała, to cieszy się dużym powodzeniem i coraz więcej salonów kosmetycznych umieszcza ją w swojej ofercie. Przed udaniem się na aplikację wosku należy oczywiście przestrzegać pewnych reguł. Włoski powinny mieć około 1 cm długości, a skóra nie powinna być wystawiana wcześniej na działanie promieni UV i gorące powietrze m.in. jakie jest w saunie. Warto również wykonać peeling na kilka dni przed depilacją bezpaskową. Wzmocni on i przedłuży efekty zabiegu.

Zarówno depilacji paskowej, jak i bezpaskowej nie mogą się poddawać się osoby zmagające się z żylakami i skłonnością do rozszerzonych naczynek. Te metody mogą mocno podrażnić skórę. Pozostaje im albo zabieg laserowego usuwania włosków lub korzystanie z jednorazowych maszynek do golenia.

Jaki wosk do depilacji bezpaskowej wybrać? Najlepiej z naturalnym składem, bez dodatków chemicznych, które nie zawsze mają dobry wpływ skórę oraz powodują uczulenia.

Jeśli pierwszy raz chcesz skorzystać z depilacji bezpaskowej, wybierz się do specjalistki, która wykona zabieg poprawnie. Jak już zapoznasz się z przebiegiem całego procesu, będziesz mogła wykonać go samodzielnie w domu.

KOMENTARZE:

• Zuza
Warto kupić droższy wosk do depilacji bezpaskowej aby nie mieć później problemów włoskami.