• Polecane:

Konsultacje psychologiczne online


Wielu uważa, że psycholog online nie powinien zastępować specjalisty przyjmującego w biurze. Raczej powinien on uzupełniać tradycyjne sesje. Jednak skorzystanie z usług psychologa online gwarantuje szereg korzyści dla użytkowników. Tysiące zadowolonych pacjentów korzystających już z porad internetowych, zapewniają, że konsultacje twarzą w twarz były całkowicie niepotrzebne. Jakie są więc korzyści związane z internetową terapią psychologiczną? Przedstawiamy kilka z nich poniżej.

Brak granic

Nie musisz szukać specjalistycznej pomocy, tylko i wyłącznie na terenie swojego miasta, masz bowiem możliwość połączenia się z psychologiem, który nie jest w Twojej okolicy. Świetne jest również to, że w dowolnej chwili możesz zmienić terapeutę.

Elastyczność

Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze godzin, pewnie brakuje Ci czasu na życie prywatne i załatwianie spraw osobistych. Psycholog online udziela porad 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Szybka komunikacja

Decydując się na wizyty w gabinecie psychologicznym, jesteś umawiany ze specjalistą na dany termin. Zdarzają się jednak sytuację, że potrzebujesz pomocy w konkretnym momencie. Psycholog online zapewni Ci ją od razy. Możesz połączyć się z nim przez komputer, lecz także telefon, czy tablet. Dzięki temu nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach znajdzie się osoba, która udzieli Ci wsparcia, nieważne, w jakim miejscu będziesz.

Prywatność

Korzystanie z poradnictwa psychologicznego online zapewnia pacjentom pełną prywatność i poufność. Rozmowy z sesji są zabezpieczane i tylko Ty i Twój psycholog macie do nich dostęp.

Cena

Wizyty w gabinecie kosztują naprawdę sporo. Im częściej uczęszczasz na terapię, tym większe wydatki ponosisz. W porównaniu z tego typu konsultacjami psycholog online zapewnia atrakcyjnie niskie ceny.

Czy jest to skuteczne?

Tak jak w przypadku każdej usługi lub produktu, były osoby, które kwestionują skuteczność poradnictwa psychologicznego przez internet.

Chociaż wiele z pojawiających się obaw jest ważnych, różnią się one w zależności od przypadku. Niektórzy sugerują, że kontakt z człowiekiem twarzą w twarz jest jedynym sposobem, w jaki terapeuta może naprawdę zidentyfikować uczucia i zachowanie swojego klienta. Może to być prawda, jednak video terapia eliminuje ten problem, co z kolei eliminuje wiele "granic skuteczności".

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszą miarą skuteczności jest to, że z usług psychologa online korzystają już tysiące klientów. Większość z nich zamieszcza recenzje na swoich stronach internetowych. Fakt, że tak wielu z nich cieszy się pozytywnymi opiniami, jest bardzo wymowny. Oznacza to, że przynajmniej do pewnego stopnia internetowe terapie psychologiczne działają. To tylko kwestia wypróbowania samemu, aby móc dokonać indywidualnej oceny.