• Polecane:

Redukcja cellulitu


Kiedy odpoczywasz w stroju kąpielowym na plaży, ostatnią rzeczą, o którą chcesz się martwić, jest cellulit. W tym artykule dowiesz się, jak pozbyć się niechcianych wgłębień i czego naprawdę potrzeba, aby w mgnieniu oka wyeliminować cellulit z nóg, ud i pośladków.kobieta

Cellulit dotyczy około 80% wszystkich kobiet. Zła dieta, brak aktywności fizycznej, zmiany hormonalne, genetyka i ogólna zawartość tłuszczu w organizmie to główne przyczyny brzydkich wgłębień. Kobiety zazwyczaj przechowują ten nadmiar tłuszczu w pośladkach i biodrach. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby się go pozbyć.

Zmiana diety

Zmiana diety poprawi stan skóry i pomoże zapobiec powstawaniu cellulitu w przyszłości. Redukcja cellulitu musi koniecznie rozpocząć się od zmiany nawyków żywieniowych, które w największym stopniu przyczyniają się do powstawania "pomarańczowej skórki". Cellulit jest często wywoływany przez nagromadzone tłuszcze lub toksyny (pochodzące z niezdrowej diety), które zmniejszają elastyczność skóry i spowalniają krążenie. Jedz dużo surowych warzyw i świeżych owoców. Również włącz do codziennej diety chude białka, zdrowe tłuszcze i ziarna.

Unikanie pewnych produktów

Spróbuj wyciąć proste węglowodany, takie jak biała mąka, cukier i żywność przetworzona ze swojej diety. Niektóre badania pokazują, że kofeina może przyczynić się do powstawania cellulitu, ze względu na jej wpływ na przepływ krwi i składników odżywczych do tkanki skóry. Ogranicz więc spożycie kawy, coli i napojów energetycznych, aby redukcja cellulitu przebiegła skutecznie. Unikaj również palenia tytoniu, z którego wydalane są groźne toksyny oraz spożywania alkoholu, dostarczającego tzw. pustych kalorii.

Naprzemienne prysznice i szczotkowanie na sucho

Aby redukcja cellulitu przynosiła widoczne efekty, należy brać prysznic 2-3 minuty ciepłą, a następnie 2-3 minuty zimną wodą. Poprawia to krążenie, stymuluje odnowę komórkową i aktywizuje metabolizm. Szczotkowanie ciała na sucho jest również starożytną metodą zwiększania krążenia krwi i poprawy jakości skóry. Do masażu obszarów, na których występuje cellulit, używaj szczotki z naturalnym włosiem, aby nie podrażnić skóry. Zapewni do delikatne złuszczenie. Najlepiej jest stosować tę metodę trzy razy w tygodniu przez pięć minut tuż przed prysznicem.

Pić więcej wody

Woda oczyszcza organizm i usuwa z niego toksyny i tłuszcze. Dzięki temu redukcja cellulitu może przebiec szybciej i sprawniej. Woda nie tylko zmniejszy cellulit gromadzący się na udach, ale także poprawia wytrzymałość tkanki łącznej i kolagenu, ujędrniając skórę. Optymalna ilość wody dla dorosłego człowieka to 8-9 szklanek dziennie.

Cardio

Trening sercowo-naczyniowy pomaga spalić tłuszcz w całym organizmie poprzez zwiększenie tętna i metabolizmu. Intensywne treningi cardio, takie jak bieganie, jazda na rowerze, wędrówki górskie, pływanie, aerobik, czy taniec to największe rodzaje broni w walce z cellulitem. W połączeniu z ćwiczeniami siłowymi pomogą Ci szybko pozbyć się tzw. pomarańczowej skórki.