• Polecane:

Na czym polegają kursy dla asystentek stomatologicznych?


Asystenci dentystyczni, podobnie jak asystenci medyczni, wspierają funkcje administracyjne gabinetu dentystycznego. Do ich obowiązków należy prowadzenie dokumentacji i baz danych, sprzątanie, sterylizacja i przygotowywanie sprzętu stomatologicznego, obsługa harmonogramów dla pacjentów oraz przetwarzanie płatności i faktur między innymi w ramach funkcji administracyjnych. Aby móc rozpocząć pracę na tym stanowisku, niezbędne jest posiadanie odpowiednich umiejętności i wykształcenia, które zapewniają kursy dla asystentek stomatologicznych. Czego konkretnie można nauczyć się podczas zajęć? Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Asystentów dentystycznych można uznać za "twarz" gabinetu dentystycznego. Zazwyczaj są oni pierwszą osobą, która wita pacjentów, wchodzących do gabinetu. Asystent dentystyczny to jednak o wiele więcej niż recepcjonista; zajmuje się wszystkim, począwszy od płatności, aż po przygotowanie pacjentów na spotkanie z dentystą. Dobry asystent dentystyczny powinien być towarzyski i dobrze zorganizowany, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Kursy dla asystentek stomatologicznych to doskonale wskazują, jak wypracować te cechy u siebie, a także uczą:

- Jak przygotować pacjenta o zabiegu, zapewniając mu komfort i wygodę;

- Jak sterylizować sprzęt stomatologiczny i organizować miejsce pracy;

- Przeznaczenia wszystkich narzędzi stomatologicznych;

- Prowadzenie dokumentacji stomatologicznej pacjenta;

- Załatwiania płatności;

- Planowania wizyt;

- Jak edukować pacjentów w zakresie profilaktyki stomatologicznej;

- Jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie pacjenta;

Podczas nauki uczniowie zapoznawani są także programem komputerowym do obsługi pacjentów gabinetu stomatologicznego. Stosowanie innowacyjnych rozwiązań ułatwia i przyśpiesza pracę, dlatego posiadanie takich umiejętności jest mile widziane przez przyszłych pracodawców.

Zazwyczaj kursy dla asystentek stomatologicznych odbywają się w salach, w których zajęcia praktyczne można przeprowadzać na specjalistycznym sprzęcie stomatologicznym. Dzięki temu uczniowie już od początku swojej edukacji mają styczność z różnorodnymi narzędziami dentystycznymi i mają okazję zapoznać się z ich zastosowaniem.

Szukając najlepszej oferty dla siebie, pamiętaj, aby zapoznać się z programem nauczania, ceną oraz czasem trwania szkolenia. Zwróć szczególną uwagę na to, co da Ci uzyskanie certyfikaty potwierdzającego zdolność do wykonywania zawodu asystenta dentystycznego i czy łączysz swą przyszłość z tą pracą.